Otvorenie skautského roka 2023/24 sa uskutočnilo v nedeľu 1.10. v parku pri kaštieli v Dolnej Krupej. Stretli sme sa pri Grotte – jaskyni o 11:30, prespievali si pesničky a naladili tak na sv. omšu presne napoludnie.
Po duchovnom nasýtení sme sa posilnili telesne – piknikom z vlastných zásob.
Po obede nasledoval program po oddieloch, kde sme privítali nováčikov a podelili sme sa o zážitky z prázdnin. Napokon na nástupe všetkých oddielov sme vyhodnotili prázdninovú výzvu Dobrodružná geografia a každý oddiel predstavil svoje plány do ďalšieho obdobia. Nasledovala veľká hra, počas ktorej sme stretli zbojníka Jurošíka a videli jeho smelé činy. Predškoláci s rodinami, vĺčatá i skauti a rangeri sa priučili zbojníckemu remeslu v podobe viacerých úloh, ktoré splnili. Lámali si trochu hlavičky nad hlavolamami vodníka, vyrobili masku, ktorou prekabátili bohatého zemepána, pocvičili sa v kondičke, ktorú každý zbojník musí mať… a napokon „lup“ bol pre všetkých zbojníkov a veru nešťastnému zemepánovi nič nezostalo ani na večeru.

Ďakujeme za spoločne strávený čas s Vami všetkými, veľmi sa z toho tešíme 😊
Zborový tím

Categories: Zborové akcie