Ahoj milí priatelia 😉

od Otvorenia skautského roka prebehol už dlhý čas – čo všetko sme odvtedy zažili?
Predškoláci v oddiele Piškóty spoznávajú prírodu cez príbeh víly Grétky a škriatka Janíka.
Svorka vĺčat, v ktorej je 52 detí, úspešne rozbehla družinový systém, t.j. nosné aktivity prebiehajú v 4 menších skupinách, tzv. družinách, vďaka angažovaniu vás – pomáhajúcich rodičov.
Náš najstarší oddiel skautov a rangerov Leňochody žije etapovou hrou „Stroskotanci v Bermudskom trojuholníku“.
Na konci októbra sa zástupcovia zboru zúčastnili na celoslovenskom skautskom sneme v Ružomberku.
Minulý týždeň sme víkendovkou vo Zvolenskej Slatine zavŕšili tohtoročnú Dobrodružnú geografiu – Potulky Slovenskom.
V týchto dňoch prihlasujeme ďalšiu „várku“ starších skautov na vzdelávanie – tzv. Radcovský kurz pozostávajúci zo 4 formačných víkendoviek.

A čo nás čaká v advente?
Leňochody si už od 20. novembra plnia výzvu Tajomstvo vianočnej ponožky.
Piškóty si pre toto obdobie zvolili výzvu Malý modrý život.
V týchto dňoch Duchovná rada Slovenského skautingu vydala publikáciu „100 aktivít na rozvoj duchovna“, z ktorej môžeme čerpať aj pre advent.
Leňochody vyrábajú ozdoby, ktoré budú predávať na charitatívnych vianočných trhoch na Kopánke.

Aj tento rok sa plánujeme zapojiť do roznášania Betlehemského svetla.

Prajeme Vám požehnaný čas adventu!

Zborový tím